دوشنبه 10 آذر 1399
قالب وردپرس
خانه / استانی / بارش۲۵۰ میلیمتری باران در تالش/ قطع مسیر دسترسی بسیاری از روستاها

بارش۲۵۰ میلیمتری باران در تالش/ قطع مسیر دسترسی بسیاری از روستاها

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به بارش ۲۵۰ میلیمتری باران طی حدود پنج ساعت و جاری شدن سیل در تالش، گفت: بسیاری از راه های روستایی، آب، برق و گاز قطع است.

به گزارش پیشتازخبر به نقل ازمهر،امیر مرادی  با اشاره به اینکه بعد از هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران از اواخر وقت روز گذشته تمام نکات لازم به مردم، مسئولان و دستگاه‌های خدماتی و امدادی برای اتخاذ تمهیدات لازم اطلاع رسانی شده بود، اظهار کرد: به مسئولان و دستگاه‌ها هشدار بارش بیش از ۱۰۰ میلی متر باران داده شده بود.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارشات دریافتی از ایستگاه باران سنجی آب منطقه‌ای در ماشین خانه تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیمتر باران در تالش باریده است، افزود: این میزان بارش طی حدود چهار تا پنج ساعت باریده که بی سابقه بوده و تمام شهرستان تالش را درگیر کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر همه چهار بخش شهرستان تالش درگیر سیل است، گفت: مسیر دسترسی بسیاری از روستاها مسدود، آب و برق و گاز نیز در برخی از روستاها قطع است.

وی با بیان اینکه آب وارد بسیاری از خانه‌های روستایی شده است، تصریح کرد: اتاق فرماندهی عملیات استان نیز در مرکز مدیریت بحران فعال بوده و همه دستگاه‌ها مرتبط در این اتاق حضور دارند.

مرادی با اشاره به اینکه برنامه ریزی لازم برای اعزام امکانات و تجهیزات اعم از بیل مکانیکی، تجهیزات راهداری، اکیپ‌های آب و برق و گاز برای خدمات رسانی به مردم شهرستان تالش انجام شده است، افزود: بخشی از اقدامات و عملیات‌های امدادرسانی باید بعد از فروکش کردن آب انجام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بارش اندک و پراکنده در منطقه در حال باریدن است، گفت: امیدواریم در ساعات آینده با فروکش کردن سطح آب بتوانیم میزان خسارت‌ها را برآورد و امدادرسانی و خدمات دهی بهتر به شهروندان انجام دهیم.

درباره ی پریا دادوند

همچنین ببینید

تمبر یادبود شهید رجایی رونمایی شد

در آستانه فرارسیدن هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، با حضور حجت‌اله صیدی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *