دوشنبه 23 تیر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / فوق سری با شورای نگهبان

فوق سری با شورای نگهبان

عدم پاسخگویی شورای نگهبان به معترضین در کنار محرمانه بودن و ابهام در فرایند تصمیمات این شورا موجبات بی‌اعتمادی داوطلبین را فراهم کرده است، اصلاح قانون انتخابات و شفاف‌سازی عملکرد شورای نگهبان می تواند پایان همه این دعواهای سیاسی باشد.

به گزارش پیشتاز خبردر جریان انتخابات یازدهمین دوره مجلس عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها باز هم جنجال آفرید.

هر چند برخی خبرها حاکی از رایزنی‌ جریان‌های سیاسی مختلف با شورای نگهبان هست! صرف نظر از اینکه این شورا حق ورود به معادلات جریان‌های سیاسی را دارد یا خیر، این به معنای پایان اعتراضات نیست و داستان مخالفت‌ها با رویه‌های شورای نگهبان هنوز دنباله‌دار است.

در این بین اغلب معترضین رویکرد شورای نگهبان را سلیقه‌ای، سیاسی و یک جانبه می‌دانند. شاید منشا آن فصل‌الخطاب بودن این شورا در تصمیماتش است که این موضوع باعث عدم پاسخگویی شورای نگهبان به مردم شده است.

یکی از مهم ترین اعتراض ها به عملکرد شورای نگهبان عدم پاسخ گویی به داوطلبین رد صلاحیت شده است.

به دلیل این که شورای نگهبان پاسخگوی هیچ مرجع قانونی نیست و علی رغم اظهارات کدخدایی در واقعیت شاهد این هستیم که اکثر داوطلبین نمی توانند دلایل رد صلاحیت خود را جویا شوند. و مرجعی برای حل اختلاف و اعتراض به تصمیمات شورای نگهبان در قانون وجود ندارد.

علی مطهری مرحله اعتراض به رد صلاحیت را بی اثر می داند چرا که یک طرف قضاوت و داور شورای نگهبان است.

غلامرضا حیدری شکایت به شورای نگهبان را چرخه معیوب می داند. چطور امکان دارد برای شکایت از مرجعی که من را رد صلاحیت کرده مجدداً به خود آن مرجع باید شکایت کنم؟

عدم پاسخگویی شورای نگهبان به معترضین در کنار محرمانه بودن و ابهام در فرایند تصمیمات این شورا موجبات بی‌اعتمادی داوطلبین را فراهم کرده است.

اصلاح قانون انتخابات و شفاف‌سازی عملکرد شورای نگهبان می تواند پایان همه این دعواهای سیاسی باشد.

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

بازداشت ۱۲ تن در ماجرای انفجار و حریق کلینیک سینا

جانشین رییس پلیس پایتخت در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده انفجار و حریق در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *