سه شنبه 08 مهر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / تداوم فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه

تداوم فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز جمعه (چهارم بهمن ماه) ادامه دارد، گفت: این سامانه بارشی به تدریج طی صبح جمعه از کشور خارج می‌شود.

به گزارش پیشتاز خبردیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز جمعه (چهارم بهمن ماه) ادامه دارد، گفت: این سامانه بارشی به تدریج طی صبح جمعه از کشور خارج می‌شود.

صادق ضیائیان اظهار کرد:‌ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، امروز ( ۲بهمن) برای بیشتر نقاط نیمه غربی کشور به جز شمال غرب بارش برف و باران و برای سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوب کرمان بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز برای پاره‌ای از مناطق جنوب، جنوب غرب و استان هرمزگان رگبار و رعد و برق خواهیم داشت، تصریح کرد:‌ فردا (۳ بهمن) شدت بارش‌ها از سمت غرب کم می‌شود و به تدریج نیمه شرقی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین این سامانه بارشی از اوایل وقت روز جمعه (چهارم بهمن) از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

ضیائیان با اشاره به این که فردا (۳ بهمن) بیشتر مناطق کشور آسمانی ابری، گاهی همراه با رعد و برق دارند، گفت: فردا شدت بارش در شرق و جنوب کشور از شدت بیشتری برخوردار است.

به گفته‌ وی، طی این روز افت محسوس دما در نیمه شمالی کشور رخ می‌دهد و طی روز یکشنبه (۶ بهمن) نیز بارش برای برخی از مناطق شرق و جنوب شرق کشور دور از انتظار نیست.

ضیائیان افزود: امروز (۲ بهمن) خلیج فارس و شرق تنگه هرمز و فردا (۳ بهمن)، تنگه هرمز و غرب دریای عمان و روز جمعه (۴ بهمن) غرب دریای خزر مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:‌ آسمان تهران فردا (۳ بهمن) ابری همراه با مه رقیق و در بعضی از ساعات بارش برف و اوایل شب نیمه ابری با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای چهار درجه سانتی‌گراد و طی روز جمعه (۴ بهمن) ابری و در بعضی از ساعات مه آلود همراه با بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *