دوشنبه 23 تیر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان ورزشی

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان ورزشی

به گزارش پیشتاز خبر به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، تا سال‌های نه چندان دور، ارزش سهام یک شرکت یا هر بنگاه صنعتی و یا مالی اقتصادی بیشتر بر اساس دارایی‌های آن شرکت و میزان سرمایه و درآمد آن بنگاه اقتصادی سنجیده می‌شد. رفته رفته و با ظهور شرکت‌های دانش بنیان، پیشرفت‌های فن‌آوری و ظهور کسب‌وکارهای نوپا، ارزش نیروی انسانی در سازمان‌ها جایگاه واقعی خود را پیدا کرد و به یک رکن اساسی تبدیل شد، به طوری‌که در شرکت‌های موفق بیشتر از اصطلاح سرمایه انسانی یاد می‌شود.

در امتداد زمان اهمیت نیروی انسانی آنقدر زیاد شده که ارزش آفرینی در این حوزه به یکی از بزرگترین چالش‌های سازمان‌های پیشرو تبدیل شده و به همین منظور شرکت‌های پیشرو و سازمان‌های موفق برای تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی راهکارهای متنوع و استراتژی بلندمدت تعریف می‌کنند. در شرکت‌های پیشرو و ارزش آفرین، سازمان، موجود زنده در حال رشد، تعامل و تکامل است که ترکیبی از جسم و روان است. از این رو اهمیت دادن به جسم، جدا از مفاهیم و موضوعات روانی سبب شده تا شرکت ها به فکر سلامت جسمانی نیروی انسانی خود نیز باشند. تحقیقات گسترده بر روی وابستگی سلامت جسمانی و روانی به یکدیگر و تاثیر این موضوع بر روی عملکرد سازمان در برندهای برتر نشان داده توجه به این مفاهیم تا چه میزان بر ارزش آفرینی در یک سازمان خلاق، پرنشاط و سالم تاثیرگذار است.

بانک رفاه که در بیستمین رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران در جایگاه نهم از بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران قرار دارد به عنوان یک سازمان پیشرو در صنعت بانکداری به خوبی به جایگاه و اهمیت ورزش و تاثیر بسزای آن در نشاط و سلامت جسم و روح کارکنان اعتقاد دارد. این بانک با هدف اعتلای منابع انسانی و اهمیت، توجه و ارزش گذاری به سلامت جسم و روح پرسنل خود سعی کرده تا با بهادادن در وجوه مختلف به ورزش، کارکنان خود را به ورزش تشویق کند و فرهنگ ورزش سازمانی را در بین کارکنان خود نهادینه سازد.

بانک رفاه در سال جاری سعی کرده است تا در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان یک سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق کارکنان و همچنین عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال کند. در همین راستا و در چهار وجه مختلف اقدامات مهم و مؤثری را به انجام رسانده است.

در وجه اول بانک رفاه حمایت های گسترده ای را از ورزشکاران ملی پوش در مسابقات بین المللی، به منظور حفظ سرمایه‌های ملی داشته است. در مهمترین اقدام بانک رفاه حامی کاروان تیم ملی تیراندازی در اعزام این تیم به رقابت‌های جام جهانی برزیل بود که این کار با هدف کسب دومین سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو انجام گرفت. در این مسابقات آرمینا صادقیان با کسب یک سهمیه المپیک به میهن بازگشت. در اقدام ارزشمند دیگری بانک رفاه از ورزشکاران تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند، انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو حمایت کرد. تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی اعزامی به مسابقات جام جهانی فنلاند در نهایت موفق به کسب چهار سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

وجه دومی که بانک رفاه با نگاهی ویژه و به منظور ایجاد شور و شعف حداکثری به آن پرداخت، حمایت از تیم های ملی ورزش کارگری بوده است. ششمین دوره مسابقات جهانی کارگران در شهر تورتوسای اسپانیا در تاریخ ۱۱ تا ۱۶ تیر ماه سالجاری برگزار شد. تیم اعزامی به این دوره از رقابت‌ها با عنوان “طلایه داران رونق تولید” متشکل از ۱۴۰ نفر ورزشکار مرد و زن در قالب ۱۶ تیم بود و در رشته‌های دو و میدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانک، کاراته، والیبال ساحلی، کشتی ساحلی، کشتی فرنگی و شنا به رقابت پرداختند. بانک رفاه در این مسابقات حامی تیم‌های دو و میدانی (مردان و زنان) و تیم کاراته (مردان) بود. در این دوره از رقابت های جهانی ورزش کارگری از مجموع ۱۳۸ مدال رنگارنگ که توسط کاروان طلایه داران رونق تولید کسب شد، دو تیم ورزشی دو و میدانی و کاراته با حمایت های مادی و معنوی بانک رفاه در مجموع با کسب ۴۵ مدال و دو عنوان قهرمانی جهانی موفق شد در کنار جامعه معزز و پر تلاش کارگری برگ زرین دیگری در عرصه جهانی ثبت کند.

در مراسم بدرقه کاروان اعزامی که با حضور چهره‌های مطرح حوزه ورزش از جمله دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و تنی چند از مسئولان عالی وزارتخانه و پیشکسوتان ورزشی و مسئولان بانک رفاه کارگران برگزار شد، از بانک رفاه به منزله بانکی اجتماعی، حامی ورزش و جامعه کارگری قدردانی و لوح سپاس و تندیس فدراسیون ورزش¬های کارگری به دست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نماینده بانک تقدیم شد.

حمایت بانک رفاه از ورزش های کارگری به همین جا محدود نمی شود. بانک رفاه در ادامه و در همین راستا با همکاری با فدراسیون ورزش کارگری کشور، حامی اولین دوره مسابقات رالی آفرود کارگران شد. این مسابقات از تهران آغاز و سپس رانندگان مسیر ابوزید در کاشان و کویرمرنجاب را پیموده و مجددا در تهران و محل ورزشگاه کارگران کار خود را به پایان رساندند. گفتنی است در بخش پایانی مسیر، شرکت کنندگان در مسابقه با جمع آوری زباله‌های محیطی و پاکسازی طبیعت در محل استقرار خودروها امتیاز مثبت کسب کردند.

وجه سوم بانک رفاه در راستای حمایت از ورزش، ترویج فرهنگ و روحیه ورزشی، در قالب تشکیل و حمایت از تیم های مختلف ورزشی در عرصه جامعه حضور فعال و پویا دارد. در همین راستا و با تشویق، مساعدت و همکاری بانک رفاه و همچنین به مناسبت پنجاه و نهمین سالروز تاسیس بانک رفاه کارگران، رضا خزائی پول همکار این بانک در اقدامی نمادین و طی دو روز، مسیر ۲۰۶ کیلومتری شهرستان نوشهر تا تهران را رکاب زد. این ورزشکار فعال و علاقمند در خرداد ماه سال جاری به قله ۳۲۱۱ متری سلسله کوه های بینالود صعود کرده بود. تشویق چنین ورزشکارانی از سوی بانک، نه تنها ارزش و اعتبار اقدام انجام شده را دو چندان می سازد، بلکه موجبات رضایتمندی و علاقمندی سایر همکاران و توجه آن‌ها به ورزش را فراهم می آورد.

در همین راستا و در اقدامی دیگر، تیم کوهنوردی بانک رفاه همزمان با پنجاه و نهمین سالروز تأسیس بانک رفاه کارگران، با صعود به قله ۳۸۹۵ متری کرکس پرچم پر افتخار بانک را به اهتزاز در آوردند و سالروز تاسیس بانک را جشن گرفتند. کوهنوردی یکی از سالم ترین و مفرح ترین ورزش هایی است که کارکنان و عموم جامعه می توانند در هر سطحی به آن بپردازند و ضمن تقویت قوای جسمی خود و تجربه ای دلچسب، روحیه و نشاطی وصف ناپذیر را بدست آورند. پس از فتح قله های توچال، الوند، زردکوه، سبلان و سهند، قله کرکس ششمین قله مرتفعی است که تیم کوهنوردی بانک رفاه آن را فتح می کند و پرچم بانک را به اهتزاز در می‌آورد. کوهنوردی و صعود به قله های مرتفع از فعالیت ها و اقداماتی است که به طور مرتب همه ساله به مناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس بانک دنبال می شود.

در وجه چهارم، بانک رفاه با حمایت از المپیادهای فرهنگی- ورزشی، تیم های مختلفی را روانه مسابقات و المپیادهای مختلف کرده است که توانسته اند با حمایت بانک رفاه به مقام های بسیار خوب و ارزنده ای دست یابند.

در پانزدهمین المپیاد فرهنگی- ورزشی ایثارگران نظام بانکی که ورزشکارانی از بانک‌های ملی، ملت، صادرات، تجارت، مسکن، توسعه صادرات، سپه، کشاورزی، مرکزی و صنعت و معدن حضور داشتند، کاروان ورزشی بانک رفاه در رشته‌های مختلف افتخار کسب کرد و در رشته‌های قرائت قرآن، دو و میدانی ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ متر، دارت و بدمینتون ویژه جانبازان به مقام سوم دست پیدا کردند.

همچنین در شانزدهمین دوره المپیاد ورزشی بانوان سیستم بانکی کشور که با حضور ۳۸۶ ورزشکار خانم در ۷ رشته ورزشی برگزار شد، بانوان ورزشکار بانک رفاه با کسب ۲ طلا و ۱ نقره موفق به کسب مقام قهرمانی و عنوان قهرمان قهرمانان شدند. تیم‌ها و ورزشکاران بانک رفاه توانستند در رشته‌های والیبال، طناب کشی و تنیس روی میز با کسب دو طلا و یک نقره به مقام قهرمانی تیمی مسابقات دست یابند. بانک رفاه همچنین در رشته والیبال توانست برای دومین سال پیاپی قهرمان سیستم بانکی کشور شود. کسب عنوان نایب قهرمانی در رده تیمی و قهرمانی در رده انفرادی تنیس روی میز از دیگر دستاوردهای کاروان ورزشی بانک رفاه در این دوره از المپیاد بود. در رشته شنا رده انفرادی نیز بانک رفاه به دو مدال برنز دست یافت. گفتنی است، در بخش آقایان نیز بانک توانسته بود با کسب عملکردی قابل قبول به مقام قهرمانی دست یابد. بر این اساس بانک رفاه در هر دو رده آقایان و بانوان در مجموع قهرمان قهرمانان سیستم بانکی شد. در ادامه درخشش تیم ها و ورزشکاران بانک رفاه در المپیادهای ورزشی، تیم فوتسال حراست بانک رفاه با برجای گذاشتن عملکردی بینظیر و برای نخستین بار در تاریخ ورزشی این بانک، موفق به کسب مقام نایب قهرمانی جشنواره ورزشی حراست‌های کل کشور شد.

بی شک برای رسیدن به این عناوین لازم است تا برنامه ریزی و حمایتی بلندمدت داشت و کارکنان را برای حضوری فعال در عرصه ورزش و رقابتی سالم، تشویق نمود. بانک رفاه توانسته است در این زمینه ضمن داشتن استراتژی و برنامه ریزی مدون، با رویکردی پیشرو در میان شرکت های برتر کشور، اقدامات شایسته ای را برای سلامت جسم و روان و تحکیم روابط دوستانه کارکنان با یکدیگر به انجام رساند و رسالت خود در چهار وجه حمایت از ملی پوشان کشورمان در مسابقات داخلی و بین-المللی، حمایت از تیم های کارگری، ترویج فرهنگ و روحیه ورزشی و حمایت از المپیادهای فرهنگی- ورزشی را به بهترین شکل ممکن کامل کند.

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

بازداشت ۱۲ تن در ماجرای انفجار و حریق کلینیک سینا

جانشین رییس پلیس پایتخت در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده انفجار و حریق در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *