سه شنبه 06 اسفند 1398
قالب وردپرس
خانه / اخبار / ۶۵ طرح روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد بهره‌برداری شد

۶۵ طرح روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد بهره‌برداری شد

۶۵ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال روز دوشنبه به‌صورت ویدئوکنفرانس و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در سطح مناطق روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۵ مهرماه روز بزرگداشت روستا به به بهر برداری رسید.

به گزارش پیشتاز خبر،استاندار کهگیلویه وبویراحمد در آیین بهره برداری این طرح ها در منطقه روستایی خلف آباد از توابع شهرستان بویراحمد مجموع اشتغالزایی این ۶۵ طرح اقتصادی و عمرانی در روستاهای این استان را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ترتیب ۱۹۳ و ۲۰۰ نفر عنوان کرد.

وی یادآور شد: میانگین سرمایه گذاری برای اجرای هر یک از یان طرح ها افزون بر پنج میلیارد ریال بوده است.

کلانتری تصریح کرد: از این تعداد ۲۸ طرح اقتصادی و ۳۷ مورد نیز عمرانی بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و ۱۶ و همچنین ماده ۱۰ و ۱۲ برای روستاهای خسارت دیده ناشی از زلزله و سیل و حتی سایر ظرفیت های قانونی و بودجه ای از جمله کمک های فنی و اعتباری اعتبارات قابل توجهی برای عمران و آبادانی روستاهای این استان انجام شده است.

طرح پرورش قارچ دکمه ای با سرمایه گذاری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۸ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم و همچنین تولید سالانه افزون بر ۲۱۰ تن از جمله طرح های مهم روستایی و عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد بود که به نمایندگی از ۶۵ طرح افتتاح شد.

از مجموع جمعیت حدود ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد حدود ۴۴ درصد معادل بیش از ۳۱۰ هزار نفر در روستاها و مناطق عشایری ساکن هستند.

حدود ۷۲۰ روستای این استان بالای ۲۰ خانوار هستند.

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

جنتی: مردم به سلامت انتخابات اعتماد دارند

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه شورای نگهبان همواره از رأی مردم پاسداری کرده و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *