چهارشنبه 09 بهمن 1398
قالب وردپرس
خانه / اخبار / فریاد مرگ بر آمریکای ملت در 40 سال منجر به شکست دشمن و عزت اسلام و انقلاب شد

فریاد مرگ بر آمریکای ملت در 40 سال منجر به شکست دشمن و عزت اسلام و انقلاب شد

امام‌جمعه مشهد با اشاره به شکست دشمن و محکم‌تر شدن جریان مقاومت گفت: فریاد مرگ بر آمریکای ملت در 40 سال منجر به شکست دشمن در عرصه عاشورای حسینی و عزت امروز اسلام و انقلاب شده است.

به گزارش پیشتاز خبر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: یکی از مصادیق تقوا ترک غضب خدا است، یعنی وقتی مصداق تقوا در زندگی ما ظاهر می‌شود که غضب خداوند بر زندگی ما حاکم نباشد.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه در مقام اجتناب از غضب خدا در روایت و در دعا عرصه غضب خدا مشخص است، بیان کرد: امام سجاد(ع) در دعای مکارم الاخلاق می‌فرمایند: خدایا اگر عمر من هزینه اطاعت تو است طولانی‌اش کن، اما اگر چراگاه شیطان است قبل از اینکه غضب تو متوجه من شود و خشمت بر من استحکام پیدا کند مرا قبضه روح کن.

وی تأکید کرد: از این بیان امام سجاد(ع) برداشت می‌شود که عرصه غضب پروردگار زمانی است که عمرش چراگاه شیطان شود، بنابراین هر وقت عمر مرتع شیطان شد انسان مشمول غضب پروردگار است و خشم خدا بر انسان مستحکم می‌شود، و این‌زمانی است که ما برای اجرای شیطنت‌های شیطان نسبت به سایر موارد ابزار می‌شویم و خودمان کامل در اختیار شیطان هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در مشهد با اشاره به اینکه زمانی که ابزار برای توسعه شیطنت‌های شیطان شدیم، آنجا عمر ما چراگاه شیطان شده است، افزود: اگر لذت می‌بریم در اختیار شیطان است، اگر مقام و قدرت داریم در اختیار شیطان است و اگر پول درمی‌آوریم در اختیار شیطان است.

وی بابیان اینکه در زندگی ما دو چیز خدا را بر ما خشمگین می‌کند، یادآور شد: یکی از آن‌ها بی‌اعتنایی به خدا است، اگر بنا شد خدا در زندگی ما جایی نداشته باشد، غضب خدا بر ما حاکم می‌شود، بی‌اعتنایی به خدا دو گونه است، یکی کافر است و اصلاً خدا را قبول ندارد، گاهی خدا را باور نمی‌کنیم، مسلمان هستیم اما خداباور نیستیم، بی‌اعتنایی دیگر، بی‌اعتنایی به احکام و فرامین خدا است و غالباً ما گرفتار نوع دوم هستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه برخی به فرامین الهی بی‌توجه‌اند، چراکه قبح گناه از چشم آن‌ها ریخته است، خاطرنشان کرد: از امام صادق(ع) پرسیدند آیا گناهی هست که خداوند نیامرزد؟ امام(ع) فرمودند: بله؛ گناهی کوچک است که خداوند نمی‌بخشد و آن‌قدر در نظر بنده کوچک است که می‌گوید اگر در نامه عمل من باشد اشکال ندارد، مسأله گناه در برابر پروردگار مسأله عمل نیست.

وی با اشاره قسم دوم گناهکاران گفت: قسم دوم گناهکار کسی است که گناه می‌کند، اما می‌داند گناه کرده است و نافرمانی خدا برای او سخت است، این بنده مغضوب خدا نیست، خدا بر بنده‌ای که توبه می‌کند و پشیمان است غضب نمی‌کند بر بنده‌ای غضب می‌کند که نسبت به گناه بی‌اعتنا است، خدا بر ثوابکارها نیز غضب می‌کند.

امام‌جمعه مشهد مقدس عنوان کرد:  اسارت امام سجاد(ع) در‌ کربلا فصل دوم کربلا است، در این اسارت سیدالشهدا(ع) برای انقلاب خود برنامه داشتند، اسارت جریان انفعالی نبود که برای اهل‌بیت پیش آمد، اسارت از همان ابتدا برنامه‌ریزی‌شده بود.

وی با تأکید بر اینکه اسارت اهل‌بیت پیام‌رسان انقلاب کربلا است، گفت: این‌ها آدم‌های عادی نبودند که اسیر شدند، فکر کنید که آیا می‌شود سربریده را به بچه سه‌ساله نشان دهند؟ و بعد هم بگویند این پدرت است، این دختربچه غش نکرد، کنار نعش پدرش نشست و با او سخن گفت، این‌ها برنامه داشتند وگرنه امکان ندارد دختربچه‌های این‌گونه حتی دشمنش را منقلب کند.

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان اینکه دشمن برای اسارت خاندان اهل‌بیت برنامه داشت، متذکر شد: وقتی امام حسین(ع) به شهادت رسید، عمر سعد همه فرماندهانش را جمع کرد و گفت: ۸۴نفر اسیر داریم اما این‌ها زن و بچه پیغمبر هستند، برای آن‌ها نقشه داریم، این‌ها را شهر به شهر می‌گردانیم و به همه نشان می‌دهیم، این‌ها را به ذلت می‌کشانیم تا همه‌چیز را فراموش کنند، به این‌ها آب و غذا ندهیم تا التماس کنند.

وی ادامه داد: این کارها را انجام دادند تا دیگر هیبت و عظمتی از پیغمبر در چشم مردم نماند و فقط بنی‌امیه در چشم مردم باشد، اما کسی که در این جریان شکست خورد دشمن بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان ابراز کرد: وقتی اهل‌بیت را وارد شام کردند یزید روزی را معین کرد تا فرماندهان گزارش کار کربلا را بدهند و جایزه‌بگیرند، وقتی یکی از آن‌ها پیش یزید رفت، یزید دید که او روحیه‌اش را ازدست‌داده است ، گفت شما که حسین را کشتید زن و بچه‌اش را اسیر کردید، چرا روحیه‌ات را باخته‌ای؟ گفت این اسیرها روحیه مرا گرفتند هرچه به این‌ها گرسنگی دادیم التماس نکردند هر چه تشنه شدند التماس نکردند، عصبانی می‌شدیم و کتک می‌زدیم ولی التماس نمی‌کردند، بزرگ‌ترها خودشان را روی بدن کوچک‌ترها می‌انداختند، این‌ها مرا دیوانه کرده‌اند، این‌ها کیستند؟ چرا این‌ها را اذیت می‌کنیم؟

وی نترسیدن اهل‌بیت را رمز پیروزی و شکست دشمن دانست و اظهار کرد: اهل‌بیت از یزید هراسی نداشتند و زمانی که دیدند مسؤولیت دارند، مقاومت کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه امروز ما باید دنبال بچه‌های امام حسین(ع) حرکت کنیم و از آن‌ها درس بگیریم و در این مسیر ابتدا باید مسؤولان عمل کنند، بیان کرد: نباید قدرت دشمن چشم آن‌ها را پر کند، دشمن قطعاً شکست‌خورده است و دلیل بر شکست دشمن این است که این‌همه تحریم و مبارزه کرد اما جریان مقاومت محکم‌تر شد.

وی بابیان اینکه تمام جریان‌های مقاومت پشت سر رهبری ایستادند، افزود: سید حسن نصرالله اعلام کرد که امام مقاومت رهبر انقلاب است و پایگاه مقاومت ایران است، از آن‌طرف جان بولتون آمریکایی را بیرون انداختند، دشمن حیرت‌زده، به خیال خودش قوی‌ترین مهره فکری‌اش در برابر ایران را، که شکست‌خورده بود بیرون کرد و از این‌طرف سید مقاومت باعزت اعلام کرد مقاومت پشت سر رهبری ایستاده است.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه استحکام جریان مقاومت در واقع  ثمره ۴۰سال ایستادن است،  یادآور شد: ” آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” به‌عنوان یک اعتقاد در ذهن مردم جای گرفته است، چراکه ۴۰ سال فریاد مرگ بر آمریکا گفتن منجر به عزت امروز اسلام، انقلاب و شکست دشمن در عرصه عاشورای امام حسین(ع) شد.

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر به مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه ایران با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *