سه شنبه 26 شهریور 1398
قالب وردپرس
خانه / اخبار / ازدواج دختران کم سن محدود و ممنوع می‌شود

ازدواج دختران کم سن محدود و ممنوع می‌شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ازدواج دختران کم سن و سال در روستاها رواج بیشتری دارد و ما بنا داریم این نوع ازدواج‌ها را محدود و ممنوع کنیم.

به گزارش پیشتاز خبر،

معصومه ابتکار امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در راستای تحکیم بنیان خانواده‌ها و ارتباط داخلی خانواده‌ها در کشور به اجرا درآمده است و ما سعی می‌کنیم علاوه‌بر افزایش سطح اینگونه برنامه‌ها در کشور در این راستا گام‌های موثر و بیشتری نیز برداریم.

وی با بیان اینکه ازدواج دختران کم سن و سال در روستاها رواج بیشتری دارد افزود: در حال حاضر ازدواج دختران کم سن و سال در اغلب روستاها رواج بیشتری یافته است و ما بنا داریم این نوع ازدواج‌ها را محدود و ممنوع کنیم.

ابتکار با اشاره به ورود تکنولوژی‌ به داخل خانواده‌ها تصریح کرد: ورود تکنولوژی به داخل خانواده‌ها امری قابل حذف است و توسعه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در جامعه س شده است تا در دهکده جهانی فاصله‌ها کمتر شده وباید برای مدیریت این از راه آموزش و مدارس ورود کنیم.
آخرین تصمیم نمایندگان مجلس درباره سن ازدواج دختراناصفهان| ابتکار: ‌طرح افزایش سن ازدواج دختران از 13 به 15 سال به مجلس ارائه شدآمار و شواهد نشان از ثبت ازدواج دختران کمتر از سن قانونی دارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده‌ یکی از مهم‌ترین مشکلات دختران روستایی را بیکاری دانست و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دختران روستایی بیکاری است و این مشکلی قابل لمس است که ما برای حل این مشکل تسهیلات مناسبی در اختیار دختران توانمند روستایی قرار می‌دهیم تا در کنار خانواده خود طرح‌هایی را آغاز کنند و علاوه‌ بر ایجاد کار و اشتغال برای خود زمینه اشتغال چندین نفر دیگر نیز شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای ممنوعیت ازدواج دختران کم سن و سال اقدامات موثری انجام شود اظهار کرد: متاسفانه در اغلب روستاهای کشور خانواده‌ها دختران 13 ساله خود را به عقد پسران با اختلف سنی بیشتری در می‌آورند که با گذشت زمان این پدیده به فرهنگی غلط تبدیل می‌شود که باید در راستای ممنوعیت ازدواج دختران کم سن و سال اقدامات موثری انجام شود. /تسنیم

درباره ی طیبه سعادتی نیک

همچنین ببینید

فعالیت ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور

مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران با اشاره به فعالیت ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *