پنجشنبه 02 خرداد 1398
قالب وردپرس
خانه / تیتر یک / بازار گوشت به تعادل می‌رسد

بازار گوشت به تعادل می‌رسد

وزیر صنعت: با تدابیری که اندیشیده شده انتظار می‌رود تا دو هفته دیگر بازار گوشت آرام شود و قیمت‌ها به تعادل برسد

بازار گوشت به تعادل می‌رسدبه گزارش پیشتاز خبر، رضا رحمانی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که با هدف تنظیم بازار و تامین کالا‌های اساسی صبح امروز برگزار شد افزود: تعرفه واردات گوشت صفر شده و همه محدودیت‌ها برای واردات این محصول از بین رفته است و همچنین بانک مرکزی ارز ویژه این واردات را تامین کرده و گوشت‌هایی که در حال حاضر در گمرکات است درهفته جاری وارد بازار می‌شود و انتظار می‌رود با این اقدامات در مدت زمان دو هفته بازار گوشت به تعادل برسد.
وی ادامه داد: با تصمیم هیئت دولت قیمت آرد هیچ افزایشی نداشته و مقرر شده است به اندازه کافی و نیاز نانوایی‌ها تامین آرد صورت گیرد.
وی افزود: همچنین طرحی برای اینکه کالا‌هایی که با ارز دولتی وارد می‌شود با قیمت مناسب به دست مردم برسد، داریم مبنی بر اینکه چرخه عرضه را کنترل کنیم و از زمان واردات تا وقتی که کالا به دست مردم می‌رسد کنترل‌های دولتی صورت پذیرد.
رحمانی ادامه داد: در بخش خودرو نیز افزایش تولید چشمگیری صورت گرفته و انتظار می‌رود بازار خودرو نیز به ثبات برسد.
وی همچنین در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی که بیشتر مطرح شده بود افزود: با توجه به افزایش تولیدی که در حال حاضر در صنعت لوازم خانگی وجود دارد نه تنها افزایش که انتظار کاهش قیمت نیز می‌رود، ضمن اینکه بخش اعظمی از لوازم خانگی مورد نیاز مردم در حال حاضر ازجانب تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و در این حوزه نیز نگرانی خاصی وجود ندارد.

ادامه دارد…

درباره ی aghaz

همچنین ببینید

فراز و نشیب های بانک صادرات ایران در سال 97

به گزارش پیشتاز خبر بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور، امسال را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *