سه شنبه 08 مهر 1399
قالب وردپرس
خانه / تیتر یک / اتوبوس های برقی به خیابان 17 شهریور تهران برمی گردند

اتوبوس های برقی به خیابان 17 شهریور تهران برمی گردند

افشین حبیب زاده روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، درباره آخرین وضعیت بازگشایی خیابان 17 شهریور اظهارداشت: اکنون از تقاطع خیابان صفا تا میدان امام حسین(ع) برای دو خط از خطوط تاکسیرانی، بازگشایی انجام شده و تاکسی ها در حال تردد هستند.
وی گفت: فاز بعدی بازگشایی این محور در بهار سال آینده خواهد بود و اتوبوس های برقی از انتهای خیابان 17 شهریور تا میدان امام حسین (ع) فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
حبیب زاده ادامه داد: اتوبوس ها اورهال شده و حدود 25 دستگاه اتوبوس برقی برای این خط در نظر گرفته شده است.
نائب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران ابراز امیدواری کرد با آغاز به کار این خط، بخشی از مشکلات اهالی محل ساکنان این منطقه رفع شود.
وی وجود اتوبوس های فرسوده را یکی از مشکلات شهر تهران دانست و یادآور شد: سفارش و خرید اتوبوس جدید نیازمند تامین مالی است که به دنبال تامین مالی آن از طریق منابع مالی بانک ها، اوراق مشارکت و یا فاینانس هستیم.
حبیب زاده در ادامه درباره آخرین وضعیت تصویب انتشار سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در حوزه حمل و نقل در آذرماه گفت: اعضای کمیسیون با بخش هایی از آن موافق و با بخش هایی هم مخالف هستند که پس از بررسی، جزئیات آن اعلام می شود.
وی تاکید کرد: تعداد زیادی از اتوبوس ها فرسوده هستند و حتما باید فکری برای آن شود که اعضای شورا پیشنهاد کردند هرچه زودتر نسبت به برقی کردن اتوبوس ها و یا جایگزینی اقدام شود.
عضو شورای شهر تهران درباره خرید اتوبوس های کارکرده از شرکت های خارجی هم اظهار داشت: این موضوع در حال حاضر در حد یک پیشنهاد است و باید در کمیسیون حمل و نقل و عمران مطرح و بررسی شود.
به گزارش ایرنا، شهرداری تهران در زمان مدیریت محمدباقر قالیباف اواخر سال ۹۰ طرح میدان امام حسین(ع) و پیاده راه آیینی از میدان امام حسین (ع) تا میدان شهدا را به طول یکهزار و 250 متر اجرا کرد.
این محدوده در گذشته محل کسب صنف اتومبیل و موتورفروش‌ ها بود و اجرای این طرح اعتراض کسبه و ساکنان محل را به دنبال داشت؛ پس از آن در سال ۹۵ در پی درخواست های متعدد اهالی و کسبه محدوده پیاده راه 17 شهریور مقرر شد این پیاده راه از خیابان صفا تا میدان شهدا بازگشایی شود.
آن زمان اعلام شد پس از انجام نظرسنجی از سطح محلات طرح بازگشایی موقت این مسیر از خیابان صفا تا میدان شهدا به قالیباف شهردار وقت تهران داده شده و وی دستور بازگشایی این مسیر را صادر کرده است.
در دوره جدید مدیریت شهری مقرر شد بازگشایی کامل این مسیر با اجرای دو فاز دیگر شامل بازگشایی خیابان صفا تا میدان امام حسین (ع) برای حمل و نقل عمومی و فاز سوم بازگشایی کامل مسیر انجام شود.

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *