پنجشنبه 07 مرداد 1400
قالب وردپرس
خانه / اخبار / شایعه دلیل اصلی تورم

شایعه دلیل اصلی تورم

چند روزی است که برخی ها شایعاتی مبنی بر ورشکستگی بانک ها پخش شده است  به طوری که بسیاری از هموطنان از ترس ورشکستگی بانکها تصمیم گرفتند تا سرمایه های خود را از بانک بیرون بکشند و در بازار ارز دوباره سرمایه گذاری کنند هجوم مردم به بازار ارز باعث می شود که ارز دوباره گراه شود و این افزایش ارز نیز تورم و گرانی را به همراه خواهد داشت.

اقتصاد کشوربانک محور بوده است و یکی از راهکارهای تامین منابع مالی در حوزه تولید را پرداخت تسهیلات با نرخ های متفاوت دیده ایم، با توجه به مشکلات اقتصادی در سطح جامعه ایجاد شده و با افزایش نقدینگی شرایط بانک ها ایده آل نیست اما این طور نیست که بانک ها ورشکسته شده باشند، بانک ها با توجه به صورت های مالی و حجم دارایی ها که دیده شده از اعتباردهی لازم برخوردار هستند ولی برای بهبود و افزایش سرمایه ها باید اقدامات موثرتری انجام دهیم.

از طرفی هم بانک ها در ایران می تواند جلوگیری از تورم داشته باشند و مردم می توانند در بانک ها سرمایه گذاری کنند و موفق شوند البته این کار که مردم در بانک ها سرمایه گذاری کنند خودش به نوعی میتواند تورم را در کشور کنترل کنند.

از طرفی نیز مردم به چنین شایعاتی توجه نکرده و برای هر گونه اقدامی در مورد سپرده‌های خود، موضوع را از طریق بانک مرکزی پرس و جو کنند؛ کما اینکه بانک مرکزی نیز روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مطالب منتشره از سوی رسانه‌های معاند پیرامون بانک‌های کشور، در راستای تلاش آن‌ها برای ضربه زدن به بازار پول است.

از طرفی هم بانک ها در حال حاضر به بنگاه داری معرف شده اند که این خودش می تواند یکی از دلایلی باشد که این شایعات را میان مردم به وجود می آورد.

در نهایت این که مردم ما بیشتر از اینکه واقایع موجود را ببیند بیشتر به شایعات توجه می کنند و این سایعات هستند که باعث ایجاد تورم در کشور شده است حال پس از اینکه دولت توانسته با بانک مرکزی کمی تورم را کنترل کند نوبت رسیده به شایعات بی پایه و اساس ورشکستگی بانک ها که این نیز خودش باعث می شود تا بانک مرکزی در کنترل تورم به مشکل برخورد کند و این عمر نیز دلیلی برای افزایش تورم در کشور می شود.

حسین کریمی

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *