پنجشنبه 07 مرداد 1400
قالب وردپرس
خانه / اخبار / مردم تانوان بدهی دولت را می پردازند

مردم تانوان بدهی دولت را می پردازند

در این چندسال اخیر دولت یکی از بزرگترین بدهکارهای سارمان تامین اجتماعی بوده است که هر سال بدهی جدید به بدهی های قبلی اضافه می شود در حالی که اگر با نگاه علمی و بلندمدت پرداخت ها روال عادی داشته باشند، اتفاقاتی که در حال حاضر برای تأمین اجتماعی و بیمه شدگان رخ داده، نمی افتاد. این خطای جدی است که هر سال و در هر دوره و دولتی تکرار می شود و هر دولت با عدم پرداخت بدهی ها، آن را برای دولت بعدی به ارث می گذارد

با توجه به شرایط اقتصادی جامعه که باعث نصف شدن قدرت خرید جامعه کارگری شده، این‌گونه طرح‌ها و صحبت‌ها بیشتر نمک بر روی زخم جامعه کارگری و بیمه‌شدگان می‌ریزد.

بر اساس قانون، باید آنچه سهم تأمین اجتماعی است و طی این سال‌ها اجرای قوانین و طرحها بر این سازمان تحمیل شده است، پرداخت شود؛ در غیر این صورت با اعتراض شدید جامعه کارگری و بیمه‌شدگان و همچنین شرکای اجتماعی مواجه خواهد شد.

پرداخت نشدن این بدهی توسط دولت باعث می شود تا تامین اجتماعی برخی ازداروهایی که تاکنون رایگان بود را پولی کند و دیگر داروی رایگانی نداشته باشد در صورتی که برخی از اقشار ضعیف توان خرید دارو را ندارد و اگر داروهای بیماری های خاص از پوشش بیمه خارج شود مردم دیگر توان پرداخت هزین های درمانی را ندارند.

در نهایت مردم باید چوب ندانم کاری بودجه سال 98 را بخورند چرا که دولت به جای اینکه هزینه های اضافه را کم کند و کمی از بدهی های خود را به بیمه بپردازد تا اقشار ضعیفف برای درمان هزینه هنگفت پرداخت نکنند اما دولت مردان به جای اینکه به فکر اقشار ضعیف و بیمار جامعه باشند تصمیم گرفتند تا بدهی خود را به سال بعد بیاندازند که این امر باعث شده تا برخی از داروهای بیماریان خاص از پوشش بیمه خارج شود تا مردم هزینه درمان هم به دیگر هزینه هایشان اضافه شود وبه نوعی تورم کم بود دارو هم اضافه شد.

حسین کریمی

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *