پنجشنبه 07 مرداد 1400
قالب وردپرس
خانه / اخبار / سقوط مردم‌یاری

سقوط مردم‌یاری

روزگذشته هواپیما باربری نیروی هوایی ارتش در منطقه مسکونی کرج دسقوط کرد و در این میان هموطنان ما کشته شدند. این حادثه درست تقریبا سه هفته از حادثه اتوبوس دانشجویان می گذرد، ایران هنوز سوگ قبل را فراموش نکرده که دوباره سیاه پوش شد.

این پرواز در راستای سلسله اقدامات ارتش و بویژه نیروی هوایی ارتش در اجرای طرح های مداوم مردم یاری و کمک به اقتصاد کشور انجام شده است، این طرح روز اول اجرا شدنش با خون همراه بود.

قبل از بروز حادثه خلبان به برج مراقبت اعلام می کند که باند فرودگاه الفتح را دیده است و بعد از آن گویا دچار مشکل شده است و یا این‌که است که خلبان هواپیمای مذکور، باند فرودگاه فتح را با باند فرودگاه دیگر اشتباه گرفته و در فرودگاه فتح به زمین نشسته است، اما در نهایت نتوانسته هواپیما را متوقف کند و این مسئله موجب برخورد هواپیما با ساختمان های مسکونی شده است.

این مسئله به گفته مسوولین در حال بررسی است که آیا خلبان فرودگاه را اشتباه گرفته و یا اینکه به اضطرار در آن فرود آمده و همچنین عملکرد برج های مراقبت در هدایت هواپیما باید مشخص شود

مسئله دیگری که وجود دارد این است که فرودگاه فتح برای هواپیما نبوده و صرفا برای فرود هلی کوپتر طراحی شده است از این رو باید بررسی شود که خلبان در فرود اشتباه کرده و یا برج مراقبت به درستی محل فرود را اعلام نکرده است.

نکته جالب خلبان این هواپیما هست که این خلبان در فروردین سال 84 هواپیمای مسافربری را به جای باند فرودگاه در رود کن فرود آورد و 2 تن کشته و یک کودک در ان زمان مفقود شدند و این بار هواپیمای باربری را به جای فرودگاه در خانه های مردم فرود اورد.

نکته دیگر این است که هواپیمای باربری متعلق به ارتش بوده است و هواپیمایی ساها ربطی ندار.

در نهایت مشخص شده است که اکثر خانه هایی که هواپیما در آن سقوط کرده بود خالی از سکنه بوده است که این خودش یک خوش شانسی برای این حادثه بوده است اما در این میان فاصله حوادثی که در ایران رخ می دهد هر سال کمتر می شود چرا مسوولین برای جلوگیری از این حوادث کاری نمی کند، از حادثه پلاسکو تا کنون ایران حوادث تلخی را هر سال تجریه کرده است. امسال به جای یک حادثه تلخ ایران همجنان در زمستان سرد به سر می برد و اتفاقات یکی پس از دیگری برایش رخ می دهد.

حسین کریمی

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *