سه شنبه 08 مهر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / پرداخت 88 میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان کهگیلویه و بویراحمدی

پرداخت 88 میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان کهگیلویه و بویراحمدی

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان گفت :11 هزار زوج هم استانی از ابتدای امسال 88 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج دریافت کرده اند.

داوود کریمی در گفتگو با پیشتاز خبر با بیان اینکه پرداخت وام ازدواج برای جوانان نقطه‌امید و کمکی است که با آن می‌توان بخشی از نیازهای زندگی مشترک را تامین کرد، افزود: با پرداخت این اعتبار، 88 درصد تسهیلات ازدواج اعلام شده به بانک های استان به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت:براساس مصوبه اخیر مجلس و  به منظور حمایت از ازدواج جوانان ، بانک مرکزی موظف شد کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهد.

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان افزود:متقاضیان دریافت وام ازدواج باید درخواست خود را در سامانه بانک مرکزی ثبت کنند و کسانی که بعد از معرفی به شعبه،یکماه مراجعه نکنند، از سامانه حذف می شوند.

کریمی در پایان گفت:مبلغ تسهیلات ازدواج، برای هر زوج 10 میلیون تومان و برای ایثارگران و خانواده شهداء 30 میلیون تومان است که پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه بانک مرکزی اعطا خواهد شد.

 

 

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *