پنجشنبه 25 دی 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / آقایان توان احداث چند سرویس بهداشتی را ندارند/ شورای شهر یاسوج به جای مسائل شهری، به دعوای اقلیت و اکثریت روی آورده است

آقایان توان احداث چند سرویس بهداشتی را ندارند/ شورای شهر یاسوج به جای مسائل شهری، به دعوای اقلیت و اکثریت روی آورده است

یک کارشناس ارشد گفت: معضل ترافیکی شهر یاسوج با فرهنگ‌سازی برطرف خواهد شد.

به گزارش پیشتاز خبر، آزیتا حکمتی‌اصل  با بیان اینکه یاسوج را باید انسان محور اداره کرد، اظهار کرد: خودروها و ساختمان‌های آسمان خراش که هیچ تناسبی با فرهنگ و آداب ما ندارد روز به روز سیطره‌ حکومت‌شان بر شهر ما بیشتر می‌شود و از طرفی شاهد هستیم که شهروندان هیچ آرامشی در خیابان‌ها به دلیل ترافیک بالا و تجمع مراکز خرید و پیاده‌روهای نامناسب و بدون رعایت ضوابط شهری، ندارند.

این کارشناس بیان کرد: متأسفانه پیاده‌روهای شهر یاسوج با اصول شهرسازی فاصله دارند و این در حالی است که پیاده‌رو‌های جالب و پویا که مردم را جذب و پیاده‌روی را برای آنها جذاب‌تر می کنند، در نهایت فعالیت فیزیکی بیشتری را به همراه کاهش تراکم ترافیکی تسهیل می‌بخشند.

حکمتی‌اصل با اشاره به بعد گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: شهر یاسوج با استان‌های همانند فارس و اصفهان و بوشهر و سایر استان‌ها فاصله کمی و به قولی همسایه است و به این دلیل هر ساله شاهد خیل عظیم مسافران و گردشگران به این شهر هستیم، اما می‌بینم هنوز و هنوز که هست به دلیل سهل‌انگاری متولیان امر زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از این مسافران فراهم نشده است.

وی ادامه داد: آقایان توان احداث چند سرویس بهداشتی در شأن مسافران و شهروندان را ندارند و از طرفی اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج به جای پرداختن به مسائل شهر و امور رفاهی مردم به دعوای اقلیت و اکثریت رو آورده‌اند.

این کارشناس افزود: مسائل حاشیه‌ای به دلیل اختلافات اعضای شورای شهر یاسوج و تشکیل گروه‌های اکثریت و اقلیت نسبت به دیگر امورهای شهر پررنگ‌تر است.

حکمتی‌اصل تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر یاسوج بعد از سال‌ها هنوز نتوانسته اینگونه معضلات را برطرف کنند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به مسئله ترافیک شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: در بعضی از مواقع و نقاط حیاتی شهر یاسوج به دلیل ترافیک و تردد بیش از حد خودروها قفل می‌کند و اینکه دستگاه‌های متولی در این راستا بدون برنامه‌ هستند و یا کاری نکرده‌اند، جای تعجب است و مشکل ترافیکی در صورت برطرف می‌شود که تمام برنامه‌ریزی‌ها و همکاری‌ها برای رفع این معضل صورت بگیرد.

این کارشناس با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم از جمله احداث پارکینگ امر ضروری است، گفت: باید فرهنگ‌سازی لازم  برای حل مشکلات ترافیک شهری و حضور کمتر وسایل نقلیه در مرکز شهر صورت گیرد، امری که نسبت به آن غفلت شده است.

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *