جمعه 22 فروردین 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / جنجالی ترین زندانی کشور آزاد شد

جنجالی ترین زندانی کشور آزاد شد

به گزارش پیشتاز خبر – حدود 16 سال قبل 23 آذرماه بود که یک هواپیمای کوچک مسافربری در لیست پروازهای داخلی اهواز پس از مسافت ۶۰ مایل به سمت بندرعباس مورد هواپیماربایی قرارگرفت.

خالد هردانی، فرهنگ‌ پورمنصوری و شهرام پورمنصوری متهمان اصلی این هواپیماربایی بودند که نقشه آنها به نتیجه نرسید و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و متهمان با رای دادگاه به اعدام و حبس ابد محکوم شدند.

در سال ۱۳۸۶ پس از بررسي پرونده متهمان در خوزستان در كميسيون عفو و بخشودگي قوه‌ قضاييه، محكوميت آن‌ها از اعدام و حبس ابد به ۲۰ و ۱۵ سال حبس كاهش يافت. و شهرام پورمنصوري به ۲۰ سال حبس و فرهنگ و شهرام پورمنصوري به ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

نکته قابل توجه و البته جالب این بود که این حادثه پایش به سینما هم باز شد و ابراهیم حاتمی کیا (کارگردان خوشنام سینمای ایران) تصمیم گرفت آن را به فیلم سینمایی تبدیل کند و بعد از حضور در جلسات دادگاه و گفتگو با حاضران در حادثه هواپیما ربایی فیلم سینمایی “ارتفاع پست” در سال ۱۳۸۱ ساخته شد.

یکی از متهمان این پرونده که در آن سال 18 سال بیشتر نداشت در سال 1393 در همان زندان اوین ازدواج کرد و صبح روز پنجشنبه پس از تحمل حبس آزاد شد.

این متهم پس از آزادی طی تماس تلفنی به سید هادی کسایی زاده خبرنگار خبرآزادی اش را اعلام کرد.
منبع: پایگاه جامعه

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جنتی: مردم به سلامت انتخابات اعتماد دارند

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه شورای نگهبان همواره از رأی مردم پاسداری کرده و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *