پنجشنبه 07 مرداد 1400
قالب وردپرس
خانه / اخبار / سوداگران زغال ده‌ها اصله درخت بلوط را در شمال یاسوج قطع کردند

سوداگران زغال ده‌ها اصله درخت بلوط را در شمال یاسوج قطع کردند

به گزارش پیشتاز خبر -رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد روز چهارشنبه گفت که کمبود قرقبان سبب شده سوداگران در شکل‌های مختلف از جمله برای تهیه زغال درختان را قطع کنند.
به گفته جواد رحیمیان، قرقبان این منطقه بازنشسته شده و حفاظت از منطقه به یکی دیگر از قرقبانان مناطق همجوار واگذار شده که به دلیل وسعت زیاد قادر نیست هر 2 منطقه را محافظت کند.
شهرستان بویراحمد 450 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.
جواد رحیمیان افزود: تنها 28 قرقبان از این مقدار عرصه حفاظت می‌کنند.
به گفته او به دلیل کمبود نیرو در این شهرستان هر قرقبان 15 تا 20 هزار هکتار از جنگل‌ها را حفاظت می‌کند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: با هماهنگی با دستگاه قضایی سرگرم بررسی موضوع و شناسایی فرد یا افراد متخلف برای برخورد قانونی هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد هم گفت که افراد سودجو شبانه اقدام به قطع درختان کهنسال در جنگل‌های استان برای تهیه ذغال و هیزم می‌کنند.
عزت الله بهشتی فرد تاکید کرد که کمبود نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی از مهمترین مشکلات این اداره برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع استان است.
کهگیلویه و بویراحمد بیش از 850 هزار هکتار جنگل از گونه‌های مختلف دارد.
وی استاندارد مناطق حفاظت شده به ازای هر 2 هزار هکتار را یک قرقبان اعلام کرد و افزود: در حالی که باید 400نفر قرقبان برای حفاظت از جنگل‌های استان داشته باشیم تنها 76 قرقبان از این جنگل‌ها محافظت می‌کنند.
بهشتی فر گفت: برای افراد متخلف در زمینه قطع درختان در برخی مناطق استان پرونده قضایی تشکیل شده و با آنها به‌شدت برخورد می‌شود.

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *