دوشنبه 10 آذر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / عزم دولت یازدهم برای خصوصی سازی اقتصاد جدی است

عزم دولت یازدهم برای خصوصی سازی اقتصاد جدی است

به گزارش پیشتاز خبر -رئیس اتاق تعاون ایران گفت: تصمیم و عزم دولت یازدهم برای خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولتی در اقتصاد کشور جدی است.

بهمن عبداللهی روز چهارشنبه در همایش کارآفرینی و اشتغال کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: امروزه به عقیده بسیاری از فعالان اقتصادی کشور دخالت ها و تصدی گری دولت در حوزه اقتصاد کمرنگ و نقطه امیدی در بخش خصوصی ایجاد شده است.
وی، دولتی بودن و اتکای به نفت را 2 عامل و آفت جدی فرآروی اقتصاد ایران در سالیان متمادی دانست و گفت: هم اینک افزون بر 75درصد اقتصاد کشور دولتی است.
عبدالهی بر لزوم توسعه کارآفرینی در کنار ریسک پذیری به عنوان یکی از شاخص های اساسی در شکوفایی اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: وظیفه دولت در این راستا ایجاد زیرساخت ها و تامین بستر برای فعالیت های اقتصادی است.
رئیس اتاق تعاون ایران، استان کهگیلویه وبویراحمد را سرشار از استعدادها و ظرفیت های بالقوه در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه صنعت نفت، پتروشیمی، کشاورزی و منابع طبیعی و گردشگری دانست و گفت: توسعه نیافتگی و بالا بودن نرخ بیکاری در این استان با وجود این همه منابع خدادادی توجیه پذیر نیست.
تعداد تعاونی های موجود ثبت شده در کهگیلویه وبویراحمد افزون بر سه هزار و 200 تعاونی است.
حدود یکهزار و 200 مورد از این تعداد تعاونی ها در استان غیرفعال هستند.
اعضای تعاونی های کهگیلویه و بویراحمد افزون بر300 هزار نفر معادل 40 درصد جمعیت این استان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روحیه کارآفرینی بدون رفع موانع اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، دادن آزادی قانونی مورد نیاز به سرمایه گذاران و فعالان این عرصه و فراهم کردن شرایط لازم در استان محقق نمی شود.

سید موسی خادمی در این همایش اظهار داشت: امروزه اقتصاد دانش بنیان در دنیا مطرح شده و در آن به جای منابع بر علم، دانش، تحقیق، فناوری و تکنولوژی تکیه می شود.
وی گفت: اقتصاد دانش بنیان به مراتب سودآوری و درآمدزایی بیشتری نسبت به اقتصاد سنتی متکی بر منابع دارد و به همین دلیل باید در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امروزه اقتصاد دانش بنیان سبب تحولات چشمگیری در حوزه کارآفرینی شده، افزود: 2 ویژگی مهم کارآفرینان شامل تغییر ساختارهای اقتصادی با خلاقیت و ایده های نو و داشتن روحیه خطرپذیری است.
خادمی بیان کرد: کارآفرینان به عنوان افرادی خلاق و ایده پرداز می توانند در توسعه اقتصادی، رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری اثرگذار بوده و نقش آفرینی کنند.
وی عنوان کرد: مسائل مهمی در اقتصاد دانش بنیان از جمله خلاقیت، ابتکار، نوآوری، تبدیل ایده به ثروت و تغییر ساختارهای اقتصادی موج می زند.
وی ابراز داشت: باید فضا و روحیه کارآفرینی بیش از پیش در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و گسترش یابد و شرایط لازم در این راستا نیز در استان فراهم شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید بستر را برای بهبود هر چه بیشتر فضای کسب و کار در کشور فراهم کرده که این امر می تواند به رونق روحیه کارآفرینی کمک بسزایی داشته باشد.
خادمی اظهار داشت: انتظار می رود که افراد صاحب فکر و ایده در کهگیلویه و بویراحمد برای ترویج روز افزون فرهنگ کارآفرینی در این استان تلاش و اقدام کنند.
وی بر لزوم استفاده بهینه تر از منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد و ترکیب آنها با کارآفرینی در راستای رونق تولید، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در استان تاکید کرد.
وی بیان کرد: ایده ها، فکرها و ابتکارها در تعاونی ها با یکدیگر ترکیب شده و عامل توسعه اقتصادی می شوند.
استاندار کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: فرهنگ و روحیه تعاونی در این استان سابقه طولانی و پیشینه تاریخی دارد و چنین روحیه ارزشمندی همواره بین مردم این منطقه رواج داشته است.
وی ابراز داشت: انتظار می رود که مسئولان کشوری حمایت بیشتری از تعاونی ها و اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد داشته باشند تا روحیه تعاونگری بیش از پیش در استان تقویت و ارتقا یابد.

اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد پس از حدود 10سال تعطیلی و راکد بودن روز چهارشنبه با حضور بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، استاندار و جمعی از مسئولان اجرایی این استان دوباره در یاسوج راه اندازی شد.

 رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در این آیین، تعداد تعاونی های موجود ثبت شده در استان را افزون بر سه هزار و 200 مورد ذکر کرد.
لهراسب باقری اظهار داشت: حدود یکهزار و 200 مورد از این تعداد تعاونی، غیرفعال هستند.
وی تعداد اعضای تعاونی های کهگیلویه و بویراحمد را افزون بر300هزار نفر معادل 40 درصد جمعیت این استان دانست.
وی با بیان اینکه اتاق های تعاون در سایر شهرستان های کهگیلویه و بویر احمد نیز در اسرع وقت راه اندازی خواهند شد، خواستار همکاری و پشتیبانی بیش از پیش مجموعه دولت و متولیان امور اقتصادی برای شکوفایی و رونق اتاق تعاون در دیگر شهرهای استان شد.
باقری آموزش و توانمند سازی کارآفرینان و فعالان اقتصادی و نیز شناسایی ظرفیت های بالقوه بومی در بخش های مختلف را از اولویت های مهم اتاق تعاون استان ذکر کرد.

درباره ی administrator

همچنین ببینید

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

به گزارش پیشتازخبر  به نقل از مهر،ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن / مرد) در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *