چهارشنبه 07 خرداد 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / ارزش اموال بابک زنجانی چقدر است؟

ارزش اموال بابک زنجانی چقدر است؟

به گزارش پیشتازخبر، تا قبل از برگزاری نود و ششمین نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا و معاون اول قوه‌قضائیه، میزان اموال شناسایی شده از بابک زنجانی بر اساس آنچه مرتضی تورک در جلسه دادگاه متهمان نفتی اعلام کرد، حدود دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی که زنجانی و نفت بر سر آن دعوا دارند؛ زنجانی می‌گوید اموالش بیش از اینها می‌ارزد و شرکت نفت نیز می‌گوید اموال زنجانی این میزان نمی‌ارزد و جز دردسر چیز دیگری ندارد.

وضعیت به همین منوال ادامه داشت تا اینکه سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری اخیر خود در پاسخ به سئوالی در خصوص پرونده بابک زنجانی گفت: اموالی که تاکنون در داخل و خارج از کشور از بابک زنجانی مورد شناسایی قرار گرفته، بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است و قطعاً این میزان تکافوی بدهی متهم را نمی‌دهد.
بابک زنجانی

با این حساب زنجانی برای اینکه اصل بدهی هشت هزار میلیارد تومانی خود را با شرکت نفت تسویه کند، نیاز به سه هزار میلیارد تومان دیگر دارد اما اصغر هندی مشاور وزیر نفت نه تنها پنج هزار میلیارد تومان را قبول ندارد بلکه می‌گوید اموال شناسایی شده زنجانی قدری هم کمتر از دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

هندی درباره رقم اعلام شده از سوی سخنگوی قوه‌قضائیه به خبرنگار تسنیم گفت که فعلا تصمیمی برای صحبت در این خصوص ندارد اما احتمالاً آقای اژه‌ای اشتباه لفظی کرده است.

به گفته مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت، در جلسه‌ای که وی طی روزهای آتی با سخنگوی دستگاه قضا خواهد داشت، چند و چون ماجرا مشخص می‌شود.

یک احتمال برای اشتباه «لفظی» نبودن اظهارات سخنگوی دستگاه قضا وجود دارد و آن هم این است که تا پیش از این فقط درباره اموال داخل کشور زنجانی صحبت می‌شد؛ اموال داخلی متهم، حدود دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است اما سخنگوی قوه‌قضائیه در اعلام میزان اموال شناسایی شده از زنجانی، دارایی‌های خارجی را هم لحاظ کرده است و با احتساب آن گفته اموال شناسایی شده پنج‌ هزار میلیارد تومان می‌ارزد./تسنیم

درباره ی aghaz

همچنین ببینید

مسی‌گر: سازمان لیگ از تیم‌ها تست کرونا بگیرد/ مشکلی برای بازگشت کریستیچوویچ وجود ندارد

مدیرعامل شاهین بوشهر می‌گوید پس از منفی شدن مرحله اول تست، شروع به تمرینات کردیم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *