دوشنبه 23 تیر 1399
قالب وردپرس
خانه / اخبار / چرا رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد سفر کند؟

چرا رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد سفر کند؟

پس از مطالبه افکار عمومی از چرایی نیامدن هیات محترم دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، بالاخره مسئولان گرامی پس از گذشت سه سال به این سئوال اساسی که اذهان مردم محروم را به خود مشغول کرده بود پاسخ دادند.
به گزارش پیشتازخبر، زریر حجتی در یادداشتی نوشت: پس از مطالبه افکار عمومی از چرایی نیامدن هیات محترم دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، بالاخره مسئولان گرامی پس از گذشت سه سال به این سئوال اساسی که اذهان مردم محروم را به خود مشغول کرده بود پاسخ دادند.
دکتر فتاح محمدی معاون محترم سیاسی و امنیتی استانداری در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت که ما آماده ایم اما دولت نمی آید!
طبیعی است که درخواست مستقیم از هیات محترم دولت توسط مردم عادی میسر نیست زیرا اصولا راه دسترسی با آن همه تشریفات محال است.
در عرف سیاسی و اداری ،تحقق این موضوع به سه طریق پیش بینی شده است: ۱- نمایندگان مجلس ۲- مدیر ارشد استان ۳- عزم و اراده شخص رئیس جمهور.
در توضیح بند یک ،سخن ها بسیار گفته اند و قیاس ها را هنوز مع الفارق می دانند و بند سه نیز معطوف به تشخیص ضرورت خاص توسط رئیس جمهور محترم یا درخواست نماینده عالی دولت در بند دو این یادداشت است که لابد از دو حالت خارج نیست یا درخواست شده اما آمدن رئیس دولت با وعده صد روزه حل مشکلات و رکورد ۱۸ درصدی حجم بیکاری یعنی متاسفانه رتبه اول کشور و افزایش ۲/۹ درصدی بیکاری نسبت به قبل برای جوانان جویای کار توجیهی ندارد و در بطن آن رویای دلیری دروغین و پهلوان پنبه ای مسئولان استان برای مردم چشم انتظار و رئیس دولت رونمایی می گردد که دو صد گفته چون نیم کردار نیست! و در آن صورت میزان توانایی مسئولان استانی با عیار قضاوت مردم محک زده می شود.
صد البته که مفهوم کار و اشتغال ، شعار و عمل با رابطه بازی و فامیل سالاری تفاوت از زمین تا آسمان دارد که اتفاقا در آسیب شناسی شاخصه های محرومیت، یکی از مهمترین دلایل توسعه نیافتگی استان ریشه در همین پدیده نوظهور سیاسی بازی و قوم گزینی به جای شایسته گزینی شناخته شده است یا اینکه به هر دلیل درخواستی نشده که در هر دو حالت ، مدیر عالی استان از حیث جایگاه ملزم به پاسخگویی است.
پر واضح است در عرف متداول ،سفرهای ریاست محترم جمهوری منوط به تعریف و تکمیل پروژه های مهم زیر ساختی است که در سرزمین غنی ولی تهی از قوت لایموت استان کهگیلویه و بویراحمد علیرغم وجود منابع عظیم خدادادی و ظرفیت های بالقوه، کاری شایسته و بایسته انجام نگرفته که قابلیت مانور رزومه و توسعه داشته باشد، ضمن آنکه معمولا دغدغه و خلاقیت و ابتکار هر مدیر ارشدی در وادی توسعه و خروج از بن بست ها یکی از شروط اساسی موفقیت بشمار می آید.
اگر در حوزه باشت و گچساران فعالیتی در خور توجه با تعریف پروژه شکل گرفته در واقع ناشی از توانایی و میزان نفوذ شخص نماینده آن شهرستان هاست که اعتباراتی از محل فاینانس یا طرق دیگر اخذ نموده و این پروژه ها نوعا ارتباط چندانی با کارایی مسئولان ارشد استانی ندارد. در واقع پروژه های مهم و زیر بنایی استان مربوط به دوره های ریاست جمهوری پیشین است و کار شاقی در این دوره انجام نشده که مسئولان در جهت اقناع افکار عمومی به عنوان عملکرد اقتصادی و عمرانی به رخ مردم بکشاند.
بر پایه آمارهای تاسف بار منتشره، استان ما همچنان در رده آخرین استان های توسعه نیافته کشور قرار دارد که پرداختن به همه مصادیق در بضاعت این نوشتار نیست ولی اگر مسئولان محترم در تکمیل ادعای آمادگی برای سفر ریاست محترم جمهوری به صورت کمی و کیفی موارد را برای تنویر افکار عمومی مطرح نمایند جای سپاس دارد هر چند صورت مسئله همین است که گفته شد.

درباره ی aghaz

همچنین ببینید

بازداشت ۱۲ تن در ماجرای انفجار و حریق کلینیک سینا

جانشین رییس پلیس پایتخت در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده انفجار و حریق در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *